Punkové koncerty pre VLK-a!

Október je mesiac, kedy VLK vychádza do ulíc so svojimi tradičnými infostánkami, ktoré tentoraz odštartujú benefičné koncerty skupín RozpoR, My o vlkoch a Sistem Erorr. Pred koncertmi, ktoré sa uskutočnia 7. októbra v Spišskej Novej Vsi a 8. októbra vo Svidníku, sa LZ VLK predstaví prednáškou o svojich aktivitách, aktuálnom stave ochrany prírody na Slovensku a svojej kampani ochrany prirodzených lesov Všetko pre NIČ.

Prečo RozpoR?

Kapela Rozpor sa na prelome rokov 2015 a 2016 rozhodla ako prvá skupina vôbec vytvoriť pesničku o LZ VLK, ku ktorej navyše natočila aj pôsobivý videoklip. VLK sa považuje za radikálnu organizáciu v pravom slova zmysle, a preto naše spojenie s RozpoRom po vydaní albumu Radikálna ľudskosť nie je ničím prekvapujúcim. Niektorí členovia kapely VLK-a podporujú dlhodobo – dobrovoľníckými aktivitami, či finančne. Milujú slovenskú prírodu a záleží im na nej. VLK-a považujú za jedného z jej najoddanejších ochrancov a do bodky sa stotožňujú s jeho konceptom a prístupom. Je pre nich česť pomôcť organizácii, ktorá bojuje za lepší život a životné prostredie nás všetkých. RozpoR verí, že divočina (a to nie len tá na punkových koncertoch) zachráni svet!

Prečo My o vlkoch?

My o vlkoch ... a vlci za humnom. Metaforickí vlci. Stelesňujúci číhajúce nebezpečenstvo; napríklad vzostup neoľudákov (Naci vulgaris), zanedbané školstvo alebo šírenie dezinformácií. O tom sú piesne kapely My o vlkoch. Reálny vlk (Canis lupus) za humnom? Už len v rozprávkach. Ak sa majú vlci vrátiť do lesov, musia prv lesníci vrátiť lesy prírode. O tom je VLK (Lesoochranárske zoskupenie).
My o vlkoch (metaforických) pre VLK-a (Lesoochranárske zoskupenie) za vlkov (Canis Lupus)!

Prečo Sistem Erorr?

Kapela je aktívna oficiálne/neoficiálne od roku 2006 spolu s menšími pauzami. Za tie roky prešla zopár zmenami každého druhu. Zhruba za 10 rokov vydala až jedno CD a pred nedávnom prvé EP s názvom Človek. Na viac hriechov si jej členovia nepamätajú. Viac o kapele vypovedajú jej texty. Kto ju už pozná, vie, kto nie, má možnosť ju spoznať práve na takýchto akciách. Podľa Sistem Erorr je vždy najlepšia vec, aká môže byť, hrať na benefičnom koncerte, ako je aj ten pre VLKa, a spojiť tak príjemné s užitočným. Už len ten pocit, že pomôžu na dobrú vec a skvelý nápad je pre kapelu top. Podľa Sistem Erorr by bolo ideálne, ak by každý jeden koncert, či už undeground alebo mainstream, bol v rámci benefitu.

Tak príďte vyskúšať, ako vyzerá spojenie radikálnej ochrany prírody s radikálnou ľudskosťou a lesnej divočiny s tou punkovou. Tešíme sa na vás!

Aktuálne info o koncertoch nájdete na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/600643166774401/
https://www.facebook.com/events/361404657582839/

príloha: plagat Rozpor benefit.pdf [2.08 MB]