Prípady zranení - poľovníci - rok 2016

Počas poľovačky zasiahla muža do nohy guľka, zachraňoval ho vrtuľník
TASR, 31.12.2016 17:38
Zdroj: http://www.teraz.sk/regiony/pocas-polovacky-zasiahla-40-rocneho/236048-clanok.html

Leteckí záchranári preniesli zraneného muža k vrtuľníku a v stabilizovanom stave s vážnym poranením dolnej končatiny ho letecky transportovali do nemocnice v Považskej Bystrici.

Dolná Breznica 31. decembra (TASR) – Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Air - Transport Europe zasahovala dnes dopoludnia v obci Dolná Breznica v Púchovskom okrese. Počas poľovačky tam zasiahla guľka 40-ročného muža.

Ako TASR informovala hovorkyňa VZZS Zuzana Hopjaková, guľka muža zasiahla počas poľovačky do pravej nohy. „Pilot vrtuľníka pristál približne 200 metrov od miesta udalosti. Lekárka leteckých záchranárov následne zranenému mužovi poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie,“ uviedla Hopjaková.

Ako dodala, leteckí záchranári v spolupráci s prítomnými svedkami preniesli zraneného muža k vrtuľníku a v stabilizovanom stave s vážnym poranením dolnej končatiny ho letecky transportovali do nemocnice v Považskej Bystrici.


Tragická poľovačka na diviaka: Život Ľuboša († 37) vyhasol po strele do nohy!
cas.sk, 25.07.2016, 14:12
Zdroj: http://www.cas.sk/clanok/428813/tragicka-polovacka-na-diviaka-zivot-lubosa-37-vyhasol-po-strele-do-nohy/

Smrťou Ľuboša († 37) sa skončila poľovačka na diviaka v Prešovskom kraji. Po strele do nohy otec dvoch detí zomrel. Polícia zo zabitia obvinila miestneho poľovníka (52).

Nehybné telo Ľuboša S. († 37) z obce Richvald (okres Bardejov) sa našlo počas pátracej akcie v katastrálnom území obce Lukavica (okres Bardejov) ešte začiatkom júla, pričom pri nebohom sa našla aj strelná zbraň. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania z jeho strelného poranenia je podozrivý Dušan R. (52) z obce Lukavica (okres Bardejov). Obvinený zo zabitia počas individuálnej poľovačky s povolením na lov dvakrát vystrelil svojou legálne držanou zbraňou v presvedčení, že strieľa na diviačiu zver. Lukavičan bol obvinený z usmrtenia, stíhaný je na slobode. V prípade dokázania viny na súde mu hrozí trest až na tri roky - uviedla prešovká krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

"Bol to pre nás veľký šok, keď sme sa dozvedeli, že Ľubošovi niekto smrteľne strelil do nohy. Nikdy sa nič také v našej dedine nestalo. Ostala po ňom žena aj dve deti," povedala suseda nebohého. Aj obvinený strelec je otcom dvoch detí. "Jeho deti už sú veľké, Dušan je už dedko. všetkých nás to mrzí," povedal sused obvineného strelca.