Prípady zranení - poľovníci - rok 2014

Poľovník vo Švedlári zastrelil kolegu, pomýlil si ho so zverou
streda 26. 11. 2014 9:16 | Eva Šoltísová
Zdroj: spisskanovaves.korzar.sme.sk

V lese nad Švedlárom sa v utorok podvečer stala tragédia. Poľovník zastrelil svojho kolegu po tom, čo si ho pomýlil so zverou.

ŠVEDLÁR. Nešťastím sa skončila poľovačka v lese v katastri Švedlára (okres Gelnica).

V lesnom poraste zvanom Bystrý Potok okolo 16. hod. zastrelil poľovník z Margecian svojho kolegu v domnienke, že mieri na lesnú zver.
Jeho 52-ročný kolega, bývajúci tiež v Margecanoch, zraneniam na mieste podľahol. Polícia vyšetruje presnú príčinu smrti. Na mieste činu zaistila stopy, vrátane zbraní, ktoré boli zaslané na expertízu.
„V priebehu vyšetrovania bol vypočutý 37-ročný muž, ktorého vyšetrovateľ PZ následne zo zadržania prepustil. Dychová skúška na alkohol bola u neho negatívna. Spišskonovoveský vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Vinníkovi hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.


Mŕtveho poľovníka z Hodkoviec našiel na poli strýko
11. 10. 2014 o 0:00 Autor: Katarína Gécziová
Zdroj: kosice.korzar.sme.sk

Obeť tragickej poľovačky našli na poli bez známok života. Ľudia z obce o ňom hovoria ako o dobrom a pracovitom človeku.

HODKOVCE. Telo nebohého poľovníka Tibora Lacka z Hodkoviec našiel jeho strýko vo štvrtok ráno.

Na diviaky sa 57-ročný muž vybral s dvomi kamarátmi v stredu večer do susedného revíru v obci Paňovce. Obaja sa vrátili domov, Tibor nie. Keďže o ňom rodina nič nevedela, rozhodol sa ho hľadať jeho strýko. Prechádzal autom popri posedoch. Napokon ho našiel ležať blízko stoličky, na ktorej poľovník v noci pravdepodobne sedel.

„Skúšal som mu dávať umelé dýchanie. Odkryl som mu kabát a zbadal som, že je postrelený,“ popisuje strýko nebohého Jozef Kožej.

Zasahoval vrtuľník

Mŕtvy muž mal podľa polície prestrelený hrudník v oblasti srdca. Podľa informácií Korzára bol postrelený zozadu. Na ťažko dostupné miesto by sa záchranárska sanitka nedostala, preto musel zasahovať vrtuľník. Privolaný lekár už len skonštatoval poľovníkove úmrtie.

Hodkovčania len hádajú, ako k nešťastnej udalosti došlo. „Asi ho v tme nevideli. Ale počul som, že mal prestrelený aj mobil,“ popísal jeden z obyvateľov, čo sa po dedine hovorí. Tibora pravdepodobne nešťastnou náhodou postrelil jeden z poľovníkov. Doma nebol ani jeden z nich. Oboch vypočúvala polícia.

Ľuďom pomáhal

Manželka jedného z nich povedala, že sa z poľovačky pobrali domov len dvaja, pretože si asi mysleli, že už išiel domov. Starostka obce Mária Potočňáková hovorí o Tiborovi len v dobrom. Jedno volebné obdobie bol obecným poslancom, robil tiež predsedu urbariátu, donedávna predsedal poľovníckemu zväzu.

„Všetkým tu pomáhal. Mal traktor, celej dedine nosil drevo. Hovorí sa, že len dobrí ľudia odchádzajú...“

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie pre zločin zabitia. „Okolnosti, za akých došlo k zraneniu muža, sú predmetom vyšetrovania,“ dodala košická policajná hovorkyňa Jan Mésarová.


Starosta Višňového a dlhoročný poľovník postrelil svoju manželku
16. marec 2014 - 14:10
Zdroj: Teraz.sk

Višňové 16. marca (TASR) – Starosta obce Višňové v okrese Nové Mesto nad Váhom a dlhoročný poľovník je dôvodne podozrivý, že počas uplynulej noci postrelil a vážne zranil svoju manželku.

TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ) v Trenčíne Elena Antalová.

Privolaní policajti vzápätí zadržali podozrivého 57-ročného muža.

„V týchto chvíľach pokračujeme v nevyhnutných procesných úkonoch, preto viac informácií k tomuto prípadu budeme môcť poskytnúť až po oficiálnom začatí trestného stíhania,“ dodala hovorkyňa KR PZ.


Streľba v lese pri Nitre: Poľovník (57) pri incidente postrelil mladšieho muža (41)!
20. január 2014 | Rastislav Búgel
Zdroj: nitra.dnes24.sk

Streľbou sa skončil incident medzi poľovníkom a iným mužom. Ten s kamarátmi autom jazdil v lese pri Nitre.

Dramaticky sa skončil incident v lesoch Zoborského vrchu. Poľovník tu mal postreliť iného muža. „V sobotu 18. januára okolo 21:00 hod. došlo v poľovnom revíre Zoborský vrch ku incidentu medzi 57-ročným poľovníkom a 41-ročným mužom, ktorý sa spolu so svojimi kamarátmi pohyboval v lese na aute,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.
Strelil ho do hrudníka

Incident pri stretnutí poľovníka a partie mladíkov jazdiacich v poľovnom revíri sa skončil streľbou. „Pri roztržke došlo k výstrelu z poľovníkovho revolveru a strela zasiahla 41-ročného muža do pravej časti hrudníka,“ informuje Čuháková.
Prešetrujú okolnosti

Na objasnenie okolností je ešte priskoro. „Polícia okolnosti prípadu neustále prešetruje,“ informuje hovorkyňa Čuháková. Poverený policajt momentálne vedie trestné stíhanie vo veci pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

Doplnenie: spravodajskyrozhlas.sk

V Drážovciach poľovník postrelil 41-ročného muža!

NITRA, DRÁŽOVCE: Mala to byť len zábava a čo to spoločne popiť na chate. Všetko sa však zmenilo keď muži vstúpili autom do lesa! Poľovníci tvrdia, že tento vstup bol neoprávnený!

Muži chceli ísť autom na chatu kde sa mali spoločne zabávať. Po niekoľkých metroch však natrafili na dvoch poľovníkov. Poľovníci ich zastavili a tvrdili, že na aute je do lesa vstup zakázaný a nemajú tam čo hľadať. Okrem iného sa obraňujú aj faktom, že návštevníci lesa boli zjavne podgurážený! Podľa toho ako sa vyjadrujú obe strany ide len o nehodu.

Poľovník mal pri tom len vystreliť varovný výstrel ktorý však skončil v hrudníku 41-ročného muža. Malo prísť aj ku bitke ktorá sa odstupňovala. Za všetko vraj môže provokácia mužov kde jeden z nich mal do poľovníka drgnúť a tak celý incident začal.

Guľka mu podľa našich informácií uviazla pod lopatkou. Nie je v ohrození života. Čo sa všetko odohralo v lese musí vyšetriť až polícia a určiť konečný záver.