Prípady zranení - poľovníci - rok 2012

Zranenie miesto úlovku
28.12.2012
Zdroj: polovnictvo.com, Plus jeden deň, sita

BRATISLAVA - Štefanská poľovačka na Záhorí priniesla namiesto bohatého úlovku zranenie.

Poľovačka v katastri obce Kostolište sa v stredu krátko popoludní skončila pre Malačana (68) postrelením. Ako sa stal tento zločin ublíženia na zdraví, vyšetrujú malackí policajti. Mužovo zranenie si vyžiadalo prevoz do nemocnice a hospitalizáciu. Policajti na mieste dychovou skúškou alkohol ani u jedného z poľovníkov nezistili.


V Bratislave postrelili poľovníka
28.12.2012
Zdroj: bratislava.sme.sk

Muža počas poľovačky v blízkosti Umelého kopca trafili do brucha. Skončil v nemocnici.

BRATISLAVA. V bratislavskej Petržalke v piatok okolo 11:30 počas poľovačky postrelili tridsaťtriročného poľovníka.

"Dnes sme krátko pred 11.30 h prijali oznámenie, že v blízkosti Umelého kopca bol postrelený muž. Na miesto sa spolu s policajtmi dostavili aj záchranné zložky," informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Petra Hrášková.

V prípade postreleného poľovníka zadržala na mieste polícia 56-ročného Bratislavčana.

Podľa doterajších zistení muž utrpel strelné poranenie v oblasti brušnej dutiny, museli ho previezť do nemocnice.

"Poverený príslušník Policajného zboru začal vykonaním neodkladných a neopakovateľných úkonov na mieste, ktoré stále prebiehajú, trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti," doplnila Hrášková.


Poľovníci strieľali na bažanty, no zranili Darinu Koreňovú (53)
11. november 2012
Zdroj: noviny.sk

Broky poľovníkom, ktorí práve v sobotu strieľali vo Svätoplukove na bažanty, preleteli až do rodinného domu. Na dvore bolo v tom čase množstvo ľudí, medzi nimi aj deti, pretože tam mali práve zabíjačku. Jeden z brokov napokon preletel cez okno do kuchyne a zasiahol 53-ročnú ženu... Ľudia sa kryli ako na vojne

Poľovníci údajne strieľali v miestach iba niekoľko metrov za rodinným domom. "130 alebo 150 metrov, to presne neviem odhadnúť, poľovali na bažantov," komentoval majiteľ domu Radoslav Benčík. "My sme si tu všetci dali hrnce na
hlavy a sme sa tu schovávali ako za vojny."

Pokojnú zabíjačku totiž prerušila spŕška brokov, ktoré vleteli až do dvora. Vonku stáli dospelí aj deti a spočiatku nechápali, o čo ide. "Ja som tu bol pri kotli, tak som sa rýchlo schoval, ľahol som si na zem," hovoria prítomní. "Dala som si hrniec na hlavu." Poľovníci strieľať neprestali

Jeden z brokov vletel cez otvorené okno až do kuchyne. Vo vnútri boli ženy, ktoré pripravovali mäso. "Zasiahlo ma to do ruky, nemám to veľmi poškodené, ale ide o to, že som sa zľakla a mohlo sa to stať, že by mi do oka strelil," upozornila postrelená žena, pani Darina. Viaceré broky sa našli na dvore aj v kuchyni.

"Ako sme počuli tú prvú streľbu, išli sme za nimi. Sme im mávali, nech prestanú a oni ďalej strieľali!" Poľovníci sa k prípadu nechceli vyjadriť. Mimo kamery nám však povedali, že dodržali všetky predpisy. Išlo vraj iba o zablúdené broky, ktoré nemohli nikomu ublížiť. "Prípad sme zadokumentovali ako priestupok proti zbraniam a okolnosti vyšetrujeme," informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.


Školák František (†12) sa zastrelil otcovou zbraňou!
1. november 2012
Zdroj: noviny.sk

Obrovská tragédia zasiahla rodinu poľovníka, ktorý mal doma legálne v držbe zbraň. Jeho len 12-ročný syn sa ňou totiž zastrelil. S ohľadom na vek chlapca odmieta polícia poskytovať akékoľvek bližšie informácie.

Tragédia tak otriasa celou malou obcou Sulkovec, okres Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina v susednom Česku. Len 12-ročný František bol žiakom miestnej základnej školy. Podľa starostu pochádzal zo slušnej rodiny. Jeho otec bol
poľovník.

A práve otcovou legálne držanou zbraňou sa mal chlapec zastreliť. Či išlo o samovraždu alebo nešťastnú náhodu, poprípade čo viedlo chlapca k výstrelu, zisťujú policajti.


Poľovník (54) postrelil kamaráta (36)! Pomýlil si ho s diviakom
4. september 2012
Zdroj: noviny.sk, TV JOJ/Edita Hutková

Policajti vo Veľkom Krtíši vyšetrujú prípad zraneného poľovníka. Toho nešťastnou náhodou postrelil brokovnicou jeho kolega. Nešťastie sa stalo v kukuričnom poli pri obci Senné, odkiaľ chceli poľovníci vyduriť diviaky.

Bolo skoré ráno, keď 54-ročný poľovník započul z kukuričného poľa šuchot. Poľovník, ktorého v minulosti už dvakrát napadla divá zver, bol podľa jeho slov presvedčený o tom, že pár metrov od neho stojí diviak, a preto vystrelil.

Z diviaka poľovník

Zistil však, že brokovnicou trafil svojho kolegu 36-ročného Romana. Postrelený poľovník je hospitalizovaný vo veľkokrtíškej nemocnici, kde ho už operovali.

"Jednalo sa o priestrel oboch predkolení, pričom v jednej nohe bola trafená aj kosť. Jedná sa pomerne o devastačné poranenie svalov lýtka, momentálne je v stabilizovanom stave," uviedol primár traumatológie Richard Resutík.

Poľovníci - kamaráti

Zranený muž sa k celej udalosti odmietol vyjadriť. Poľovník, ktorý ho postrelil sa s nami síce osobne rozprával, no k prípadu sa vyjadril len písomne.

"Udiali sa rôzne poľovnícke situácie s diviačou zverou v takej následnosti, ktoré v konečnom dôsledku viedli k môjmu zlyhaniu a postreleniu môjho poľovníckeho a osobného kamaráta. Som z toho veľmi nešťastný a veľmi ťažko sa
s touto situáciou vyrovnávam," uviedol poľovník Ján.

Diviaky ničia kukuricu

Traja poľovníci mali v osudné ráno namierené do kukuričného poľa, ktoré ničia najmä diviaky. Podľa našich informácií mal byť ale postrelený muž na úplne inom mieste. To už ale poľovník Ján, ktorý ho zranil, nechcel komentovať, ako
ani predseda miestneho poľovníckeho združenia.

Faktom ale je, že podľa poľovníckeho zákona smie poľovník vystreliť len vtedy, ak si je istý, že ide naozaj o zver. "Nechajme celú túto udalosť dôkladne vyšetriť orgánmi činnými v trestnom konaní," odkázal predseda poľovníckeho
združenia Ivan Vaňo.

Polícia prípad vyšetruje

Polícia už v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví, nikoho zatiaľ neobvinili. "Alkohol u podozrivého muža zistený nebol, zbraň z ktorej strieľal bola zaistená a bude zaslaná na expertízne skúmanie," uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


Poľovník postrelil manželku (56). Vraj nešťastná náhoda
30. júl 2012
Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Edita Hutková

V lučeneckej nemocnici leží vo vážnom stave postrelená 56-ročná žena. Strela z guľovnice vyšla zo zbrane jej manžela, ktorý bol údajne v osudnú noc na poľovačke. Obaja manželia pracujú ako lekári v Lučenci. Ženu postrelil do brucha

Nešťastná udalosť sa stala v noci z piatka na sobotu na Budinských lazoch. Poľovník tam mal svoju manželku postreliť guľovnicou.

Na miesto ako prví dorazili záchranári z Lovinobane, ktorí ošetrili ženu s priestrelom brucha. O pár minút neskôr pacientku prevzala posádka s lekárom. Počas celého prevozu bola žena pri vedomí a komunikovala. Stav ženy je vážny

Postrelenú ženu previezli záchranári do lučeneckej nemocnice, kde v minulosti sama pracovala ako lekárka. Strela z manželovej zbrane ju zranila v oblasti brucha a museli ju okamžite operovať.

Päťdesiatšesťročná žena absolvovala niekoľkohodinovú náročnú operáciu. Momentálne leží v umelom spánku na oddelení ARO a jej stav je údajne stále vážny. Išlo o nešťastnú náhodu?

Podľa informácií Krimi išlo o nešťastnú náhodu, čo údajne lekárom povedala pred operáciou aj zranená žena. Čo presne sa však dialo pred osudným výstrelom, polícia zatiaľ nekonkretizovala.

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v súčasnosti k tomuto prípadu nebudeme poskytovať podrobnejšie informácie," povedala banskobystrická policajná
hovorkyňa Mária Faltániová.

Doplnené z cas.sk:
Lučenský gynekológ Igor T. bol v piatok v noci na love na diviaky na lazoch pri Budinej. Namiesto zvieraťa však nechtiac zasiahol svoju manželku Katarínu.


Cez víkend strieľal v uliciach Bánoviec opitý poľovník
16.04.2012 14:26
Zdroj: TVNOVINY.sk / Peter Ziman

Muž po ceste z baru zastavil partiu mladých, ktorých ohrozoval zbraňou.

Cez víkend bolo v uliciach Bánoviec nad Bebravou rušno. Nočný pokoj tam narušil 45-ročný poľovník, ktorý bol značne podgurážený. Cestou z baru zastavil partiu mladých ľudí a údajne na nich začal pokrikovať, že sú drogoví díleri.

Jednému mladíkovi priložil k hlave zbraň a neustále ich slovne napádal. S partiou bola vonku aj mladá žena, ktorá sa snažila podľa našich informácií situáciu odľahčiť a povedala, že určite v zbrani nemá ostré náboje.

Na to poľovník vystrelil jednu ranu do vzduchu. Na miesto prišli policajti, ktorí opitého muža spacifikovali.

V dychu mu podľa našich informácií namerali viac ako dve promile a vzali ho do cely predbežného zaistenia, kde čakali, kým vytriezvie, aby ho mohli vypočuť.

Momentálne je muž na slobode.