Prípady zranení - poľovníci - rok 2010

Vystrelená guľka na diviaka zasiahla druhého poľovníka
13.12.2010
Zdroj: polovacka.com

Na pohľad nevinnú poľovačku poznačilo nešťastie. Keď jeden z poľovníkov vystrelil na diviaka, guľka z jeho brokovnice sa odrazila tak nešťastne, že zasiahla iného poľovníka. Stalo sa to v obci Kolta pri Nových Zámkoch, 38-ročný muž teraz bojuje o život v nemocnici.

Keď sa skupina poľovníkov v nedeľu ráno vybrala na predposlednú tohtoročnú poľovačku na diviaky, nikto ani len netušil, ako dramaticky sa to skončí.

Jedna z guliek tejto brokovnice sa údajne odrazila od kosti diviaka. Zasiahla pažbu a potom aj telo strelcovho kamaráta Františka. Zasiahla mu predlaktie, pečeň, obličky, ale aj miechu. Zranené zviera ušlo.

Medzi poľovníkmi bol lekár, ktorý dal zranenému prvú pomoc. Potom ho odviezla záchranka.

Postreleného poľovníka hospitalizovali v novozámockej nemocnici. Leží na oddelení OAIM a hoci je pri vedomí, jeho stav je vážny. Zatiaľ má ochrnuté nohy.

Poľovníci pred poľovačkou nepili. Zbrane skúmajú experti. Ako dlho sa bude František zo zranení zotavovať, je zatiaľ otázne.

Doplnenie: polovacka.com, diskusia
Ako som počul tak v Kolte sa o žiadnu odrazenú strelu od diviaka nejednalo, to je len nejaká zaujímavá verzia ktorú rozšírili média (a najskôr to povedali a vymysleli poľovníci možno kvôli poľahčujúcim okolnostiam) Podľa účastníka na poľovačke tam strelec prehliadol kolegu keď medzi nimi prebehovali diviaky, strieľal do boku smerom kde stál postrelený poľovník, a namiesto diviaka trafil práve jeho. Nech to bolo ako bolo, každopádne by som nechcel byť ani na mieste strelca ani na mieste postreleného.


Takmer tragická poľovačka na bažanty
7.12.2010
Zdroj: polovacka.com

Tragicky sa mohla skončiť nedeľňajšia poľovačka pre 44-ročného muža z Krškán pri Leviciach. Počas lovu bažantov v Želiezovciach ho zranil výstrel z brokovnice, ktorú mu podával o desať rokov mladší nabíjač. Zranený muž skončil v nemocnici. Skupina poľovníkov z Levíc a ďalších miest Slovenska poľovala v bažantnici patriacej Štátnym lesom

Skupina poľovníkov z Levíc a ďalších miest Slovenska poľovala v bažantnici patriacej Štátnym lesom. Krátko pred dvanástou hodinou nabitá zbraň nečakane vystrelila a jedna rana zasiahla poľovníka do nohy. Jeho kolegovia krvácajúcemu mužovi okamžite poskytli prvú pomoc. Záchranka ho vzápätí previezla na ošetrenie do levickej nemocnice. Okolnosti nešťastnej poľovačky preverujú policajti


Poľoval na zajace, trafil kamaráta do nohy
4.12.2010
Zdroj: polovacka.com

Poľovník pri Senci v sobotu namiesto zajaca nešťastne postrelil kamaráta, ktorý je mimo ohrozenia života.


Poľovník počas poľovačky postrelil honca
11.10.2010
Zdroj: polovacka.com

Poľovník počas spoločnej poľovačky v Českom Brezove v okrese Poltár postrelil 36-ročného honca. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Udalosť sa stala v lesnom poraste v katastri obce České Brezovo, kde počas spoločnej poľovačky na diviačiu zver a škodcov bol postrelený honec. Tridsaťšesťročného muža postrelil 52-ročný poľovník, ktorý ho zasiahol do ruky a brucha výstrelom z viacranovej guľovnice. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Vaškovej strelec svojím konaním porušil zákon o poľovníctve. Poškodenému spôsobil strelné poranenia, s ktorými ho vrtuľník leteckej
záchrannej služby previezol do banskobystrickej nemocnice, kde je hospitalizovaný.

Polícia na mieste vykonala obhliadku miesta činu. Celý prípad je v štádiu vyšetrovania, bližšie informácie polícia zatiaľ poskytovať nebude.