Prípady zranení - poľovníci - rok 2005

Pavol Rusko sa postrelil do nohy
14. novembra 2005
Zdroj: sme.sk (TASR)

Predseda ANO Pavol Rusko sa v noci z nedele na pondelok pri návrate z poľovačky postrelil do nohy. Momentálne je hospitalizovaný v nemocnici Milosrdných bratov v Bratislave.

"Snažil sa vyčistiť poľovné zbrane. Nešťastnou náhodou ho rana z guľovnice zasiahla do nohy. Spôsobil si čistý priestrel ľavého lýtka, nebola zasiahnutá kosť," potvrdila pre TASR hovorkyňa ANO Magda Krasulová. Ruskov zdravotný stav je stabilizovaný, lekári mu ranu vyčistili. Práceneschopnosť odhadujú na týždeň.

Záchranku a políciu privolali ochrankári. "Do garáže domu prišli policajti, ktorí zaistili zbraň, úlomky strely. Okolnosti výstrelu polícia ešte preveruje," skonštatovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Miháliková.

Ruska dnes v nemocnici navštívila manželka Viera so synom a dvoma ochrankármi. S médiami však odmietla hovoriť o manželovej nehode. Na Ruskovu žiadosť o jeho zdravotnom stave neinformujú ani lekári.

Šéf ANO mal dnes vypovedať na polícii v súvislosti s podozreniami z korupcie v parlamente. Je pravdepodobné, že vyšetrovatelia za ním prídu do nemocnice.

Od piatku je v trenčianskej nemocnici hospitalizovaný líder ĽS-HZDS Vladimír Mečiar so zápalom pľúc, v nedeľu bol za ním na oddelení aj minister zdravotníctva Rudolf Zajac. Pripomenul, že navštívil drvivú väčšinu ústavných činiteľov, keď ležali v nemocniciach. "Bol by som navštívil aj pána poslanca Ruska, keď bol v našom zariadení v Kováčovej, len on sa zatajil, takže sme nevedeli," podotkol minister. Jeho hovorca Karol Farkašovský dnes pre TASR nevylúčil, že Zajac navštívi v nemocnici aj hospitalizovaného Ruska, hoci má momentálne nabitý program.