Kúp si svoj strom

Súkromná prírodná rezervácia Vlčia

Súkromná prírodná rezervácia Vlčia má rozlohu 21, 24 ha a nachádza sa v Prešovskom kraji v pohorí Čergov, v katastri obce Olejníkov v pramennej oblasti riečky Ľutinka. Pôvodne patril les súkromnému majiteľovi, od ktorého VLK les odkúpil. Sumu potrebnú na kúpu lesa - 3,2 milióna korún, sa podarilo získať zbierkou Kúp si svoj strom medzi občanmi z 19-tich krajín celého sveta.

Ako si kúpiť alebo ako venovať strom?

za pomoc
UPOZORNENIE: Milí prispievatelia, 13. - 17. 9. sme v lese na terénnom seminári Gaia - náš domov. V tomto týždni preto nemôžeme pripraviť a odoslať vašu poštu s listami symbolických vlastníkov stromov. Vašim zásielkam sa budeme opäť venovať od pondelka 20.9. podľa poradia. Ďakujeme za pochopenie a želáme pekné babie leto.
---------
Pošlite, prosím, na číslo účtu alebo na našu adresu 50 EUR (alebo ekvivalent tejto sumy, ak posielate v inej mene) a mailom, prípadne telefonicky, nám oznámte nasledujúce informácie: na akú poštovú adresu máme poslať poďakovanie, samolepku a list symbolického vlastníka. Ak je strom darom, napíšte meno obdarovaného (ktoré bude na liste vlastníka), k akej príležitosti je tento dar a od koho (napr. vianočný darček od dedka Jozefa, k 50. narodeninám od kolegýň...). Prosíme Vás, mená píšte s diakritikou a v prípade daru adresu uveďte aj s menom, aby bolo jasné, či to máme poslať darcovi alebo obdarovanému.
Každý certifikát - list symbolického vlastníka stromu je ručne vypísaný originál a zasielame ho fyzickou poštou na adresu, ktorú nám uvediete.
Kontakt: katka@wolf.sk, 0911 - 77 90 30, VLK, 082 13 Tulčík 310.

Stav zbierky


V roku 1997 začalo Lesoochranárske zoskupenie VLK akciu na záchranu jedľovobukového lesa v Čergovskom pohorí na východe Slovenska. Les o rozlohe 21,24 ha je v súčasnosti majetkom LZ VLK. Na celom území lesa bola v roku 2004 vyhlásená súkromná prírodná rezervácia Vlčia s najvyšším - 5. stupňom ochrany. Na záchranu lesa jeho vykúpením od pôvodného majiteľa sme dostali 1822 príspevkov od prispievateľov z 19-tich krajín celého sveta. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Parcely, ktoré patria do Vlčej, sú zapísané na liste vlastníctva číslo 510, katastrálne územie Olejníkov, okres Sabinov.

Zbierka pokračuje s cieľom vykúpiť čo najviac hektárov lesa v okolí Vlčej.