Pomoc pri zbieraní podpisov za NIČ

VLK spustil v októbri 2018 zber podpisov pod petíciu Za lepšiu ochranu prírody. Dôvodom je zlý stav v ochrane prírody na Slovensku. Napriek rozsiahlej sieti chránených území súčasné právne predpisy umožňujú skutočnú ochranu iba v územiach, na ktorých platí 5. stupeň ochrany prírody. Takéto územia v súčasnosti tvoria iba 1,75 % rozlohy Slovenskej republiky. VLK preto začal rozsiahlu kampaň za zabezpečenie lepšej ochrany prírody, ktorej súčasťou je aj táto petícia s cieľom, aby sa prísna ochrana prírody zaviedla na 10 % územia Slovenska, aby sa aspoň na časti našej krajiny nerobilo NIČ.

Viac ako 92 000 podpisov sme už vyzbierali. Našou métou je minimálne 100 000 platných podpisov tak, aby sa touto požiadavkou musela zaoberať Národná rada Slovenskej republiky.

Hľadáme preto dobrovoľníkov, ktorí nám chcú pomôcť so zberom podpisov po celom Slovensku. Ak nám chcete pomôcť, vyplňte prosím tento dotazník a my sa Vám obratom ozveme.

Ďakujeme.

Informácie o spracovávaní a ochrane osobných údajov

Mesto, kde viem pomôcť

V rámci efektivity sa sústredíme na tieto veľké mestá a budeme radi, ak obetujete trochu času a pohodlia a pomôžete nám práve v nich. Ak by to nebolo možné, po dohode a v spolupráci s niektorým členom VLKa môžete zbierať aj v inom meste (uveďte v Iné).