Collection status

Buy your own tree
313 302,58 EUR and
711 707,08 CZK

THANK YOU!

Actual themes

Actual exchange rate

77 - crown
2,77 €

ekolist po drátě
wilderoben
zoznam.sk

Aktivity - NP Poloniny

2010 - Prírodná rezervácia Dolina zbojského potoka

Na Krajský úrad životného prostredia v Prešove sme podali podnet na vyhlásenie nového chráneného územia v Národnom parku (NP) Poloniny. Jedná sa o unikátne lesné územie v doline Zbojského potoka nad obcami Zboj a Nová Sedlica v okrese Snina.
tlačová správa
popis návrhu
mapa

2010 - Príroda pre ľudí

Petícia, ktorú v spolupráci s Lesoochranárskym zoskupením VLK Východné Karpaty rozbiehajú občania sninského okresu, požaduje zrušenie zákonného ustanovenia, ktoré od roku 2003 v zákone o ochrane prírody a krajiny zakazuje peší pohyb verejnosti mimo turistických chodníkov v celom území národných parkov na Slovensku.
Celý text

2010 - Plaj Porta Rusica – Cesta do stredu Vlčích hôr

Ako protipól necitlivým a kontraproduktívnym návrhom rozvoja regiónu v oblasti Ruského sedla sme pripravili vlastný návrh riešenia turizmu a ochrany tunajšej prírody.

Leták Plaj Porta Rusica – Cesta do stredu Vlčích hôr

2001 až 2005 - PR Udava

Prierez nekonečného procesu, v ktorom VLK bojuje o záchranu jedného z posledných lesných komplexov s pôvodným rozšírením jedľovo-bukových porastov na severovýchodnom Slovensku. Štátna správa mu v tom takmer 3 roky všemožne bráni a odmieta rozšíriť Prírodnú rezerváciu Udava.... ďalej

2001 - ISPA pre Starinu

Popis kauzy, ktorá pod dymovou clonou "ochrany vodárenskej nádrže Starina" mala odrezať od sveta päť obcí, postaviť pre ochranu Stariny zbytočnú cestu a preinvestovať vyše 500 miliónov korún, pričom do ochrany lesov nad Starinou nemala smerovať žiadna pomoc.... ďalej