Collection status

Buy your own tree
248 383,65 EUR and
554 432,80 CZK

THANK YOU!

Actual themes

Actual exchange rate

77 - crown
2,77 €

ekolist po drátě

wilderoben

Vlčie hory

Lesoochranárske zoskupenie VLK a nadácia Aevis Vás pozývajú na prezentáciu fascinujúceho dokumentárneho filmu z dielne spoločnosti Arolla Film VLČIE HORY.

Pondelok 9. 12. 2013 o 18.00 hod.
Kino Scala, Prešov
Vstupné: 2 € (pre člena FK 1,5 €)

Európska príroda môže byť omnoho divokejšia ako sme si doteraz dokázali predstaviť. Veľké čriedy zubrov a divých koní, obrovské medvede, aj rieky plné lososov boli kedysi súčasťou európskej prírody. Tento prírodný raj sa pred stáročiami stratil pod nánosom civilizácie a dnes si ho už ani nedokážeme predstaviť.

Svet sa ale mení a v Európe vznikajú územia, kde sa divočina vracia späť. Vo Východných Karpatoch, v minulosti známych ako Vlčie hory, môžete spolu s filmármi pozorovať návrat európskej divokej prírody tak, ako ju nemohli vidieť desiatky generácii pred nami.

Filmári zachytávajú zubry, obrie bylinožravce, ktoré sa kedysi potulovali rozsiahlou divočinou, šelmy, ktoré opäť oživili túto lesnú krajinu. Natáčajú bobry stavajúce hrádze a jazierka, ktoré umožnia život obojživelníkom a hmyzu, jelene šantiace v lese počas párenia, ale aj medvede pri veľkolepej rieke San pri ich každodennej snahe nájsť potravu. Filmujú húževnatosť zvierat v boji o prežitie v drsnej mrazivej zime. A spomedzi týchto tajuplných zvierat sa filmárom konečne podarí zachytiť vlka - najplachšie zviera zo všetkých.

Tento film ponúka cestu späť do čias, kedy európska divočina bola naozaj divoká a živá organická jednotka. Ponúka tiež možnosť pozrieť sa do očí tvorom, s ktorými sme kedysi žili spolu v našej spoločnej minulosti.
Toto je život vo „Vlčích horách ".

Srdečne vás všetkých pozývame.
Viac o filme: www.arollafilm.com

Kontakt: Ing. Tomáš Vida, PhD.
info@aevis.org
0907 072 863

príloha: Tlačová správa_Vlčie hory_premietanie.pdf [184.26 KB]