Collection status

Buy your own tree
313 302,58 EUR and
711 707,08 CZK

THANK YOU!

Actual themes

Actual exchange rate

77 - crown
2,77 €

ekolist po drátě
wilderoben
zoznam.sk

User login

Články

Aktuálne príspevky. Voľbou môžete zobraziť požadovanú tému.

Téma
 • Článok

  Tu nájdete odpovede na často kladené otázky:

  Čo by ste mali vedieť pred tým, než začnete diskutovať s VLK-om

 • Článok

  Podpíšte našu výzvu Máme radi ľudí a medvede.
  Bezodkladne žiadame, aby na celom území Slovenska s výskytom medveďov bolo zastavené kŕmenie medveďov na poľovníckych vnadiskách a krmoviskách a aby boli zlikvidované všetky krmoviská a vnadiská vo vzdialenosti do troch kilometrov od ľudských sídel a turistických chodníkov.

 • Článok

  Krátka, ale zato radostnejšia správa: dňa 1. apríla 2004, t. j. pred 20 rokmi, boli vyhlásené naše súkromné rezervácie.
  Les, ktorý je 1. súkromnou rezerváciou Vlčia, je na Čergove a kúpili sme ho vďaka vašej podpore akcie Kúp si svoj strom, ktorá stále pokračuje. Les v Strážovských vrchoch, ktorý je dnes 2. súkromnou rezerváciu Rysia, sme dostali ako štedrý dar od rodiny MUDr. Eduarda Satinu z Kokavy nad Rimavicou. Všetkým ďakujeme!

 • Článok

  Tešíme sa na vás v Košiciach na tradičnom prednáškovom cykle. V Tabačke sa najbližšie štvrtky a jeden pondelok postupne stretneme s Danielom Pastirčákom, Pavlom Vondráčkom, Františkom Baluškom, Petrom Turečkom, Ladislavom Mikom a Jurom Lukáčom. Program nájdete TU.
  Vlčí prednáškový cyklus začína!

 • Článok

  V sobotu 2.3.2024 v rámci internetovej šifrovacej hry Sendvič účastníci podporili štartovným aj našu organizáciu LZ VLK, a to dohromady 17 tímov celkovou sumou 157 EUR a 5071 CZK.
  Z nich sa najlepšie darilo tímom Perfektikon SZ na 9. mieste, Daňci a hřbitovy na 33. mieste a Deformační extraktor na 141. mieste.
  Všetkým veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa spolu s nimi na ďalší ročník.

 • Článok

  Milí priatelia tajomstiev lesa, šifier a sendvičov.
  Už v sobotu 2.3.2024 si môžete zahryznúť do chutného sendviču a do pery pri napínavom lúštení 2x26 zábavných úloh internetovej šifrovacej hry Sendvič. A zároveň nás vo VLKu podporiť venovaním štartovného. Alebo ďalších 6 neziskových organizácií.
  Registrovať sa treba najneskôr do 23.2.2024, takže už len do piatku!!
  https://www.hrasendvic.cz/2024

 • Článok

  Priatelia vlkov a lesov.

  Ministerstvo životného prostredia chce zrušiť celoročnú ochranu vlka a potrebujeme Vašu pomoc.

 • Článok

  V rámci hry Sendvič, konanej 4.3.2023, účastníci podporili "štartovným" aj našu organizáciu LZ VLK, a to dohromady 15 tímov celkovou sumou 105 EUR a 4894 CZK. Z nich sa najlepšie darilo tímom Tranquilo, seňor! na 24. mieste, Kachní domeček na 84. mieste a Na výlete na 99. mieste.
  Všetkým veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa spolu s nimi na ďalší ročník.

 • Článok

  Milí priatelia lesov,
  podpíšte hromadnú pripomienku VLK-a, aby v prísne chránených územiach, ktoré majú najvyšší 5. stupeň ochrany, bola zabezpečená ochrana prirodzených procesov a ich nerušený priebeh. Ďakujeme!
  Najneskôr do stredy 08. marca 2023.

 • Článok

  Srdečne Vás pozývame na štvrtý a posledný štvrtok s VLK-om do košickej Tabačky, kde 2. 3. bude končiť zimný prednáškový cyklus s tohtoročným názvom „Dziva prírodoveda“.